Apollo Rida 2018

8 maja 2018 pracowaliśmy w Gdańsku u zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza w Gdańsku.

W czternastym wieku stały tu Ławy Mięsne - pierwowzór miejskiego targowiska. W grudniu 2016 w tym miejscu rozpoczęto budowę nowoczesnego kompleksu mieszkaniowo - biurowo - handlowego. Obecnie, inwestycja, której zakończenie zaplanowano na jesień 2018 - tego roku, cieszy oko, intryguje niebanalnym kształtem. Projekt pracowni JEMS choć nowoczesny doskonale wpisuje się w stylistykę gdańskiej starówki. Elewacja wykonana z tradycyjnej cegły licowej doskonale nawiązuje do tradycyjnych gdańskich, hanzatyckich budowli. Wraz z inwestycją zmienia się również wygląd zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza, zyskają one nowe przejścia dla pieszych, nową nawierzchnię oraz chodniki.

Lokalizacja
Kompleks przy Rajskiej i Heweliusza leży w sercu historycznego Gdańska, na Starym Mieście łącząc dworzec kolejowy „Gdański Główny” z centrum miasta. W sąsiedztwie znajduje się Hotel Mercure, Galeria Handlowa Madison, Kościół świętej Katarzyny, zabytkowy Wielki Młyn nad urokliwym kanałem Raduni.

Projekt w liczbach
Rajska 8 - część mieszkaniowa:
6 kondygnacji;
167 mieszkań o powierzchni od 30 do 140 metrów kwadratowych;
2.800 mkw. powierzchni usługowych zlokalizowanych w parterach budynku;

Heweliusza 18 - część biurowa:
10 kondygnacji;
10 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu;
72 miejsca parkingowe dla samochodów;
80 miejsc parkingowych dla rowerów wraz z myjnią oraz szatnią i prysznicem dla rowerzystów;

Informacjo o projektancie
Autorem projektu jest zespół biura „JEMS Architekci”. W swoim dorobku posiada takie realizacje jak; siedziba Agory i Gazety Wyborczej w Warszawie, budynek Ambasady RP w Berlinie, projekt mieszkaniowy „19 dzielnica” oraz wiele innych.
„Heweliusza 18” został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, już na etapie projektu otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Informacje o inwestorze
Apollo Rida Spółka z o.o. działa w Polsce od początku lat 90. Powstała z inspiracji Dawida Mitznera, ikony i pioniera rynku nieruchomości w Polsce. Firma realizuje projekty deweloperskie i inwestycyjne w zakresie nieruchomości biurowych, magazynowych i handlowych. W chwili obecnej Apollo Rida zarządza portfelem inwestycji o powierzchni ponad 1 miliona metrów kwadratowych i wartości przekraczającej 1,2 mld EURO.