Blog

03
Sep

Czy w branży eventowej oraz wystawienniczej, ktoś liczy koszty zanieczyszczenia środowiska ?

Od dwóch lat na stałe jesteśmy w Katowickim Spodku i nowym Centum Kongresowym MCK. Jak na Śląsk samo centrum wydarzeń. 

Niestety prócz niezaprzeczalnych korzyści z tej lokalizacji to po każdej imprezie chodzę sfrustrowany. W MCK i Spodku odbywa się rocznie ponad 500 imprez a po każdej z nich wywożone są tony śmieci. Okna naszych biur nie wychodzą na śmietnik ale każdorazowo plac manewrowy pod MCK zamienia się w jedno wielkie składowisko odpadów. 

Read more ...

30
Aug

Kiedy organizacja imprez firmowych osiąga nowy poziom

Dawniej organizacja eventów firmowych sprowadzała się do zapewnienia uczestnikom miejsca siedzącego lub stojącego i drobnego poczęstunku. Dzisiaj organizacja eventów firmowych to o wiele bardziej złożony proces, który wymaga pomocy profesjonalnej agencji eventowej. Czego możemy się spodziewać korzystając z usług dobrego kreatora wydarzeń firmowych?

Read more ...

28
Aug

Dlaczego samodzielna organizacja eventów przypomina walkę z wiatrakami?

Uczestnicząc w dużym evencie często nie zdajemy sobie sprawy jak skomplikowana jest organizacja takiego przedsięwzięcia – od uzyskania stosownych pozwoleń, przez zapewnienie obstawy medycznej wydarzenia, aż po content samego eventu. W praktyce bardzo często okazuje się, że po obsłużeniu wszystkich formalności pozostaje nam stosunkowo niewiele czasu na dopracowanie zawartości merytoryczno-artystycznej wydarzenia.

Read more ...

27
Aug

Nic tak nie tworzy nastroju, jak oświetlenie sceniczne

Buduje nastrój, stopniuje napięcie, przyciąga uwagę, odpowiada za dramaturgię całego eventu - oświetlenie sceniczne to potężne narzędzie, z pomocą którego stworzysz niezapomniane widowisko. W tym artykule przedstawiamy podstawowe elementy, z których składa się oświetlenie estradowe i sceniczne. Warto je poznać przygotowując się do organizacji eventu, podczas którego uwaga uczestników powinna być skupiona na scenie.

Read more ...