Uczestnicząc w dużym evencie często nie zdajemy sobie sprawy jak skomplikowana jest organizacja takiego przedsięwzięcia – od uzyskania stosownych pozwoleń, przez zapewnienie obstawy medycznej wydarzenia, aż po content samego eventu. W praktyce bardzo często okazuje się, że po obsłużeniu wszystkich formalności pozostaje nam stosunkowo niewiele czasu na dopracowanie zawartości merytoryczno-artystycznej wydarzenia. Ta z kolei wymaga wynajęcia elementów oświetleniowych i nagłośnieniowych, sceny, mebli eventowych, itd., itd. Każdy, kto tego doświadczył wie, że ta lista nie ma końca.

Zamiast bić się z wiatrakami, organizację wydarzenia możemy powierzyć agencji eventowej, dla której organizacja imprez to codzienność.

Dlaczego agencja zrobi to lepiej?

Samodzielna organizacja eventów

Klienci agencji eventowych lubią podkreślać fakt, że sami potrafiliby zorganizować równie dobry event. Nikt temu nie przeczy. Problem w tym, że nie każdy ma na to czas, zwłaszcza jeśli organizacja imprezy to tylko jeden z zakresu naszych obowiązków. Powierzając organizację wydarzenia agencji nie patrzymy na to, kto okaże się lepszy, bo nie o to chodzi. Chodzi o stworzenie produktu najwyższej jakości, bardzo często w ograniczonym czasie. To czas, a właściwie jego brak sprawia, że rezygnujemy z „przyjemności” organizacji imprezy na rzecz kogoś, kto zajmuje się tym zawodowo i ma od nas nieco większą wprawę.

Zaletą dobrych agencji eventowych – takich jak nasza – jest dostęp do absolutnie wszystkiego, co może okazać się przydatne podczas organizacji wydarzenia. Co to oznacza? Systemy do budowy scenografii eventowej, oświetlenie sceny, sprzęt grający i nagłośnieniowy, meble eventowe – to wszystko mamy do swojej dyspozycji, dzięki czemu możemy skupić się na innych elementach wydarzenia, jak chociażby funkcjonalnej aranżacji przestrzeni czy próbach systemu nagłośnienia. To wszystko sprawia też, że sam event jest tańszy, bo organizator nie musi kupować absolutnie niczego. To, czym nie dysponujemy w odpowiednich ilościach wynajmujemy od zaprzyjaźnionych firm w dogodnych terminach i przystępnych cenach.

Jeśli nie od A do Z, to może chociaż od C do E?

Z branżą eventową wiąże się jeszcze jeden krzywdzący mit, do powstania którego niektóre agencje z pewnością dołożyły cegiełkę lub dwie. Mianowicie, chodzi o to, że jeśli nie powierzysz nam organizacji całego przedsięwzięcia, to potraktujemy cię z przysłowiowego buta. Nie wypowiadając się za innych reprezentantów branży, stanowczo dementujemy tę pogłoskę. Jako profesjonaliści zapewniamy rzetelną obsługę na każdym etapie realizacji evenetu. Co to oznacza?

Produkt finalny w postaci eventu składa się z wielu warstw. Każda z nich wymaga zaprojektowania i przygotowania. Podejmując się kompleksowej organizacji imprez dbamy o przygotowanie każdej warstwy z osobna i wszystkich razem tak, aby tworzyły harmonijną całość. Równie dobrze można nam zlecić przygotowanie jednej lub kliku warstw. Na potrzeby Naszych Klientów tworzymy scenografię eventową, oprawę świetlną czy zapewniamy meble. Zawsze tak samo zaangażowani i profesjonalni, jak podczas kompleksowej obsługi wydarzenia.

03
Sep

Czy w branży eventowej oraz wystawienniczej, ktoś liczy koszty zanieczyszczenia środowiska ?

Od dwóch lat na stałe jesteśmy w Katowickim Spodku i nowym Centum Kongresowym MCK. Jak na Śląsk samo centrum wydarzeń. 

Niestety prócz niezaprzeczalnych korzyści z tej lokalizacji to po każdej imprezie chodzę sfrustrowany. W MCK i Spodku odbywa się rocznie ponad 500 imprez a po każdej z nich wywożone są tony śmieci. Okna naszych biur nie wychodzą na śmietnik ale każdorazowo plac manewrowy pod MCK zamienia się w jedno wielkie składowisko odpadów. 

30
Aug

Kiedy organizacja imprez firmowych osiąga nowy poziom

Dawniej organizacja eventów firmowych sprowadzała się do zapewnienia uczestnikom miejsca siedzącego lub stojącego i drobnego poczęstunku. Dzisiaj organizacja eventów firmowych to o wiele bardziej złożony proces, który wymaga pomocy profesjonalnej agencji eventowej. Czego możemy się spodziewać korzystając z usług dobrego kreatora wydarzeń firmowych?

28
Aug

Dlaczego samodzielna organizacja eventów przypomina walkę z wiatrakami?

Uczestnicząc w dużym evencie często nie zdajemy sobie sprawy jak skomplikowana jest organizacja takiego przedsięwzięcia – od uzyskania stosownych pozwoleń, przez zapewnienie obstawy medycznej wydarzenia, aż po content samego eventu. W praktyce bardzo często okazuje się, że po obsłużeniu wszystkich formalności pozostaje nam stosunkowo niewiele czasu na dopracowanie zawartości merytoryczno-artystycznej wydarzenia.