Szczyt Klimatyczny COP24 odbędzie się w Katowicach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. Szczyt to ogromne przedsięwzięcie. Niezbędni są wolontariusze którzy umożliwią uczestnikom poruszanie się po mieście.

Czym zajmą się wolontariusze? 

Urząd miasta zapowiada, że  zaangażuje do działań w przestrzeni miasta – włączy ich do obsługi punktów informacyjnych w miejscach ważnych dla gości konferencji, m.in. na terenie dworców i lotnisk, w hotelach, w centrach informacji turystycznej czy w miejscach sąsiadujących bezpośrednio z terenem konferencji. Wolontariusze będą też wspierać działania miejskiej strefy wystawienniczej, przeznaczonej dla organizacji pozarządowych i aktywistów. Wolontariusze będą wykonywać swoje działania w Katowicach i w Krakowie.

Co jest wymagane od wolontariusza? 

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat. Kansdydat powinen być dyspozycyjny w dniach od 26 listopada do 20 grudnia 2018 roku (system zmianowy). Niezbędna jest znajomość języka angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym, mile widziane są również inne języki obce oraz doświadczenie wolontariackie.

Jak się zgłosić?

Trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie https://www.katowice.eu/Strony/Wolontariat-COP24.aspx. Kolejny krok to odbycie rozmowy kwalifikacyjnej, której termin zostanie ustalony indywidualnie. Wyniki rekrutacji pojawią się 15 października.

Zachęcamy do udziału!
27
Sie

"Kolory Zła Czerwień" - ponoć nie ma sobie równych

Podobno rzecz dzieje się w Sopocie
15
Sie

Dzień Wojska Polskiego w Katowicach

Dziś finał ponad miesięcznych przygotowań do dnia Wojska Polskiego w Katowicach
12
Sie

Sopot Top of The Top

W dniach 13-16 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią największe gwiazdy polskiej i światowej muzyki.