Cudowne wrześniowe lato ciekawe premiery filmowe oraz potężna awaria systemu do rezerwacji seansów powitały uczestników gdyńskiego festiwalu. Wczoraj ruszyła 43. edycja FPFF! 

Poniedziałkowy poranek okazał się niezwykle nerwowy ze względu na techniczne usterki. Na utrudnienia przede wszystkim narzekali dziennikarze, który mieli zaledwie pół godziny na dokonanie rezerwacji na pierwszy prasowy seans, który rozpoczynał się o godz. 9. Serwery niestety nie wytrzymały oblężenia. System w pełni zaczął poprawnie działać tuż przed południem.

Pierwszy dzień 43. FPFF obfitował w wiele premier. Widzowie po raz pierwszy mieli możliwość obejrzeć "Autsajdera" i "Dziurę w głowie". Obie produkcje cieszyły się sporą frekwencją. Widzowie ponadto mogli obejrzeć także "Juliusza" i "Zimną wojnę".

Na tym nie koniec! Z okazji przypadającej na ten rok 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni przygotowano pozakonkursową sekcję z filmami takimi jak „Popiół i diament”, „Człowiek z marmuru”, „Miasto 44” czy „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. 

Event Concept – w sercu wydarzeń!

Więcej informacji na stronie:

http://www.festiwalgdynia.pl


27
Sie

"Kolory Zła Czerwień" - ponoć nie ma sobie równych

Podobno rzecz dzieje się w Sopocie
15
Sie

Dzień Wojska Polskiego w Katowicach

Dziś finał ponad miesięcznych przygotowań do dnia Wojska Polskiego w Katowicach
12
Sie

Sopot Top of The Top

W dniach 13-16 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią największe gwiazdy polskiej i światowej muzyki.