Przygotowania do grudniowego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem. Jednym z elementów jest budowa konferencyjnego miasta.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy rejon Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz hali Spodek przejdzie dużą transformację. Od 1 października mieszkańcy obserwowują zmiany w Strefie Kultury, gdzie powstawają pierwsze konstrukcje tymczasowe. Całość przygotowanego terenu ma zostać przekazana ministerstwu do 23 listopada br., a ONZ - do 2 grudnia.


Blisko dwutygodniowy szczyt COP24 odbędzie się w Katowicach 3-14 grudnia. Konres zostanie zorganizowany na terenie kompleksu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i hali widowiskowej Spodek – wraz z okolicznym wydzielonym terenem.

Katowickie MCK może jednocześnie przyjąć 15 tys. osób. Główna hala wielofunkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. m kw.może pomieścić do 12 tys. osób. Ponadto na 34 tys. metrów kwadratowych MCK mieści się m.in. 26 sal konferencyjnych oraz sala audytoryjna na 600 osób i sala balowa z możliwością podziału na trzy mniejsze sale. W obiekcie odbywa się ponad 200 wydarzeń rocznie.

Połączony z MCK krytym przejściem Spodek ma powierzchnię użytkową 29,5 tys. kw. i widownię głównej hali mieszczącą ponad 11 tys. miejsc siedzących (w tym blisko 7,8 tys. miejsc stałych). Spodek – ikona architektury i symbol Katowic.

W trakcie COP24 planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. Szczyt klimatyczny - to pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu.

11
Mar

Wielki Finał Intel Extreme Masters 2019

Dwa weekendy w Katowicach i prawdopobnie najbardziej spektakularna odsłona Intel Extreme Masters.

20
Lut

Przygotowania do IEM 2019


Katowicki Spodek jest wyjątkowym miejscym nie tylko dla miłośników wydarzeń muzycznych, tradycyjnych sportów jak siatkówka czy hokej, ale także dla stale rosnącej publiczności zainteresowanej turniejami e-sportowymi.

23
Lis

Gala Finałowa Symbol 2018

Trudne zadanie uchwycenia, nazwania i co więcej nagrodzenia tego enigmatycznego detalu, który podnosi zwykła firmę do rangi Symbolu zakończyło się 23 listopada 2018 we wspaniałych wnętrzach Hotelu Monopol w Katowicach uroczystą Galą Finałową Symbol 2018.

Przejdź do sklepu online