Przygotowania do grudniowego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem. Jednym z elementów jest budowa konferencyjnego miasta.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy rejon Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach oraz hali Spodek przejdzie dużą transformację. Od 1 października mieszkańcy obserwowują zmiany w Strefie Kultury, gdzie powstawają pierwsze konstrukcje tymczasowe. Całość przygotowanego terenu ma zostać przekazana ministerstwu do 23 listopada br., a ONZ - do 2 grudnia.


Blisko dwutygodniowy szczyt COP24 odbędzie się w Katowicach 3-14 grudnia. Konres zostanie zorganizowany na terenie kompleksu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach i hali widowiskowej Spodek – wraz z okolicznym wydzielonym terenem.

Katowickie MCK może jednocześnie przyjąć 15 tys. osób. Główna hala wielofunkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. m kw.może pomieścić do 12 tys. osób. Ponadto na 34 tys. metrów kwadratowych MCK mieści się m.in. 26 sal konferencyjnych oraz sala audytoryjna na 600 osób i sala balowa z możliwością podziału na trzy mniejsze sale. W obiekcie odbywa się ponad 200 wydarzeń rocznie.

Połączony z MCK krytym przejściem Spodek ma powierzchnię użytkową 29,5 tys. kw. i widownię głównej hali mieszczącą ponad 11 tys. miejsc siedzących (w tym blisko 7,8 tys. miejsc stałych). Spodek – ikona architektury i symbol Katowic.

W trakcie COP24 planowane jest przyjęcie pełnego pakietu wdrażającego Porozumienie paryskie. Szczyt klimatyczny - to pierwsza w historii międzynarodowa umowa, która zobowiązuje wszystkie państwa świata do działań na rzecz ochrony klimatu.

23
Lis

Gala Finałowa Symbol 2018

Trudne zadanie uchwycenia, nazwania i co więcej nagrodzenia tego enigmatycznego detalu, który podnosi zwykła firmę do rangi Symbolu zakończyło się 23 listopada 2018 we wspaniałych wnętrzach Hotelu Monopol w Katowicach uroczystą Galą Finałową Symbol 2018.

29
Paź

Przygotowania do COP24 idą pełną parą!

Przygotowania do grudniowego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem. Trwa budowa konferncyjnego miasta, a służby mundurowe kolejny raz ćwiczą jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego.
18
Paź

Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw 2018

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod hasłem „Nauka–Biznes–Samorząd. Razem dla Gospodarki” odbył się 8 Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw.