Przygotowania do grudniowego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem. Trwa budowa konferncyjnego miasta, a służby mundurowe kolejny raz ćwiczą jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego.

Dwudziesta czwarta sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach. Sama Konferencja COP24, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi zaplanowana jest w terminie 3-14 grudnia 2018 r. Z kolei szereg tzw. posiedzeń przedsesyjnych rozpocznie się równo za miesiąc. 

3 dni temu w Dolinie Trzech Stawów wszystkie służby mundurowe i ratownicze sprawdzały swoje przygotowanie na wypadek ataku terrorystycznego polegającego na skażeniu sieci wodociągowej. Ćwiczenia są elementem przygotowań do szczytu klimatycznego, który odbędzie się w grudniu w Katowicach.

Pod spotkiem powstaje konferencyjne miasto. Prace powoli zmierzają ku końcowi. Warto przypominieć, że katowickie MCK może jednocześnie przyjąć 15 tys. osób. Główna hala wielofunkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. m kw. może pomieścić do 12 tys. osób. Ponadto na 34 tys. metrów kwadratowych MCK mieści się m.in. 26 sal konferencyjnych oraz sala audytoryjna na 600 osób i sala balowa z możliwością podziału na trzy mniejsze sale. W obiekcie odbywa się ponad 200 wydarzeń rocznie.

Połączony z MCK krytym przejściem Spodek ma powierzchnię użytkową 29,5 tys. kw. i widownię głównej hali mieszczącą ponad 11 tys. miejsc siedzących (w tym blisko 7,8 tys. miejsc stałych). 

Event Concept - w centrum wydarzeń!
27
Sie

"Kolory Zła Czerwień" - ponoć nie ma sobie równych

Podobno rzecz dzieje się w Sopocie
15
Sie

Dzień Wojska Polskiego w Katowicach

Dziś finał ponad miesięcznych przygotowań do dnia Wojska Polskiego w Katowicach
12
Sie

Sopot Top of The Top

W dniach 13-16 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią największe gwiazdy polskiej i światowej muzyki.