Przygotowania do grudniowego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach przebiegają bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem. Trwa budowa konferncyjnego miasta, a służby mundurowe kolejny raz ćwiczą jak zachować się w przypadku ataku terrorystycznego.

Dwudziesta czwarta sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach. Sama Konferencja COP24, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi zaplanowana jest w terminie 3-14 grudnia 2018 r. Z kolei szereg tzw. posiedzeń przedsesyjnych rozpocznie się równo za miesiąc. 

3 dni temu w Dolinie Trzech Stawów wszystkie służby mundurowe i ratownicze sprawdzały swoje przygotowanie na wypadek ataku terrorystycznego polegającego na skażeniu sieci wodociągowej. Ćwiczenia są elementem przygotowań do szczytu klimatycznego, który odbędzie się w grudniu w Katowicach.

Pod spotkiem powstaje konferencyjne miasto. Prace powoli zmierzają ku końcowi. Warto przypominieć, że katowickie MCK może jednocześnie przyjąć 15 tys. osób. Główna hala wielofunkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. m kw. może pomieścić do 12 tys. osób. Ponadto na 34 tys. metrów kwadratowych MCK mieści się m.in. 26 sal konferencyjnych oraz sala audytoryjna na 600 osób i sala balowa z możliwością podziału na trzy mniejsze sale. W obiekcie odbywa się ponad 200 wydarzeń rocznie.

Połączony z MCK krytym przejściem Spodek ma powierzchnię użytkową 29,5 tys. kw. i widownię głównej hali mieszczącą ponad 11 tys. miejsc siedzących (w tym blisko 7,8 tys. miejsc stałych). 

Event Concept - w centrum wydarzeń!
11
Mar

Wielki Finał Intel Extreme Masters 2019

Dwa weekendy w Katowicach i prawdopobnie najbardziej spektakularna odsłona Intel Extreme Masters.

20
Lut

Przygotowania do IEM 2019


Katowicki Spodek jest wyjątkowym miejscym nie tylko dla miłośników wydarzeń muzycznych, tradycyjnych sportów jak siatkówka czy hokej, ale także dla stale rosnącej publiczności zainteresowanej turniejami e-sportowymi.

23
Lis

Gala Finałowa Symbol 2018

Trudne zadanie uchwycenia, nazwania i co więcej nagrodzenia tego enigmatycznego detalu, który podnosi zwykła firmę do rangi Symbolu zakończyło się 23 listopada 2018 we wspaniałych wnętrzach Hotelu Monopol w Katowicach uroczystą Galą Finałową Symbol 2018.