Dwa weekendy w Katowicach i prawdopobnie najbardziej spektakularna odsłona Intel Extreme Masters.

Blisko tydzień po tym jak zakończyły się finałowe rozgrywki gdzie duński Astralis pokonał Finów z ENCE, ostatnie elementy konstrukcyjne wykorzystane podczas 13 edycji Intel Extreme Masters opuściły teren Spodka. Przygotowanie eventu o światowej randze wymaga ogromnej koordynacji działań setek osób oraz kilku ton sprzętu.
Do zagospodarowania było aż 15 tyś. m. kw. powierzchni wystawienniczej, na której poza rozgrywkami e-sportowymi odbyły się targi expo oraz konferencja branżowa Global Esports Forum 2019. Status wydarzenia porównywany często z piłkarską Ligą Mistrzów sprawił, że poza najlepszymi graczami z całego świata impreza przyciągnęła też wielkie marki, takie jak MSI, HP, Intel czy Samsung. Organizatorzy podkreślają, że każdy kolejny rok jest przełomowy dla esportu i coraz wyraźniej widać jego obecność pośród „klasycznych” widowisk jak koncerty czy imprezy sportowe. 

11
Mar

Wielki Finał Intel Extreme Masters 2019

Dwa weekendy w Katowicach i prawdopobnie najbardziej spektakularna odsłona Intel Extreme Masters.

20
Lut

Przygotowania do IEM 2019


Katowicki Spodek jest wyjątkowym miejscym nie tylko dla miłośników wydarzeń muzycznych, tradycyjnych sportów jak siatkówka czy hokej, ale także dla stale rosnącej publiczności zainteresowanej turniejami e-sportowymi.

23
Lis

Gala Finałowa Symbol 2018

Trudne zadanie uchwycenia, nazwania i co więcej nagrodzenia tego enigmatycznego detalu, który podnosi zwykła firmę do rangi Symbolu zakończyło się 23 listopada 2018 we wspaniałych wnętrzach Hotelu Monopol w Katowicach uroczystą Galą Finałową Symbol 2018.