12 Lip 2019

Sopot Film Festival

Sopot Film Festival
Jutro rusza Sopot Film Festival. Czy warto odwiedzić kino w dniach 13 - 21 lipca ? Bez dwóch zdań !
Przede wszystkim to jedno z conajmniej dwóch wydarzeń filmowych w Sopocie gdy filmy można oglądać na plaży. 


W tym roku Sopot Film Festival zaszczycą:

Magdalena Łazarkiewicz
 – polska reżyserka i scenarzystka filmowa, członkini Polskiej Akademii Filmowej, z którą spotkanie odbędzie się po projekcji jej najnowszego filmu „Powrót”.

Kinga Dębska – polska reżyserka i scenarzystka filmowa, laureatka wielu nagród filmowych, z którą spotkanie odbędzie się po projekcji jej najnowszego filmu „Zabawa, zabawa”

Dorota Kolak – uznana polska aktorka teatralna i filmowa, z którą spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Zabawa, zabawa”

Marianna Zydek – polska aktorka filmowa młodego pokolenia, z którą spotkanie odbędzie się po projekcji filmu „Kamerdyner”

Łukasz Maciejewski – polski krytyk filmowy, dyrektor artystyczny festiwalu Dwa Brzegi w Cieszynie, członek Europejskiej Akademii Filmowej i Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI. Łukasz Maciejewski poprowadzi wybrane spotkania z twórcami oraz prelekcje do wybranych polskich filmów fabularnych.

Magdalena Felis – polska dziennikarka filmowa, realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych oraz dokumentów z planów filmowych. Na festiwalu poprowadzi Koncert Muzyki Filmowej o spotkania z wybranymi gośćmi.

Marcin Czarnik – aktor filmowy i teatralny z TR Warszawa, znany również ze swoich doskonałych ról u Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego (Triumf Woli) oraz Jana Klaty (Do Damaszku). Marcin Czarnik będzie gościem koncertu „Gra w Komedę”.

Warto zatem odwiedzić w tych dniach Sopot nie tylko z powodów oczywistych. 

Repertuar Sopot Film Festival 2019

27
Sie

"Kolory Zła Czerwień" - ponoć nie ma sobie równych

Podobno rzecz dzieje się w Sopocie
15
Sie

Dzień Wojska Polskiego w Katowicach

Dziś finał ponad miesięcznych przygotowań do dnia Wojska Polskiego w Katowicach
12
Sie

Sopot Top of The Top

W dniach 13-16 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią największe gwiazdy polskiej i światowej muzyki.